KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13051048
nr 1305 1048
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, "Huset", handkolorerad. PT. Signerad, daterad -71, oramat löst blad, ca 10x11,5 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
3.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 3 februari 2020
kl 18:24:30
2.200 kr
2.400 kr
3.200 kr
4.000 kr
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.600 kr
4.600 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.000 kr
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
5.800 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund